Máj – lásky čas, letos jinak…

Byl první Máj, byl lásky čas….. takhle poeticky začíná báseň K. H. Máchy. Letošní máj je ale poněkud jiný. Stejně jako březen a duben. Lásky čas, kvetoucí květiny a stromy, vůně jarního vánku, šumění list, koloatury ranních pěvců, modré nebe, slunce, hukot hmyzu….. Až doposavad vše platí.

To, co vnímám, že je trochu jinak, je atmosféra. Lidé se projevují různě. Někdo má velké obavy o své zdraví a o zdraví svých blízkých, někdo jen odevzdaně čeká, až skončí nouzový stav, jiní si žijí svůj život úplně stejně, jako by se nic nedělo. Řada lidí vzala tuto dobu, jako příležitost pro sebe a své blízké, jako příležitost pro svůj osobností růst.

Mně připadá, že v téhle době jsme dostali všichni velkou šanci na vnitřní usebrání a provedení změn, které jsme dlouho odkládali.

Příroda se trochu nadechla, řeky jsou průzračnější, v lese je krásné ticho, omezila se doprava, vzduch je čistší…..

Po prvních dvou týdnech, kdy jsem se vrhla na šití roušek, jsem sebrala odvahu a začala se zdravějším stylem života, a to proto, že na to byl dostatek času i energie. Začala jsem více vařit a připravovat si zdravější varianty jídel, začala jsem vyrážet na dlouhé procházky, ty mi nejvíce pomáhaly zůstat v klidu a přinášely mi inspiraci. Více jsem odpočívala a spala, vstávala jsem bez budíku, až tehdy, když se mi chtělo. Trávila jsem více času s rodinou, se syny.

Co mě nejvíce trápilo, byla sociální izolace, chyběli mi prostě lidi, kontakt s kamarády a přáteli. To se naštěstí již zlepšuje… Nejvíce se těším na to, až bude zase vše otevřené a při lekcích jógy nebudeme muset dodržovat předepsané rozestupy. Těším se na nová setkání, na realizaci svých nových nápadů.

A co Vy? Jak jste to prožívali a prožíváte? A jaké plusy a mínusy Vám tato doba přináší? Nebo přinesla?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *