Jóga

Co je jóga v mém podání?

Především hledání vnitřního klidu a radosti

Prostřednictvím práce s dechem a výdrže v jednotlivých asánách (pozicích) a vnímáním obráceným do vnitřního prostoru těla – do „vnitřního vesmíru“, nalezneme střed, přítomný okamžik, kdy se můžeme napojit na sebe sama a vnitřní vedení, být sami sebou, sami se sebou. A prostě jen tak být. Někdy to můžeme nazvat prázdnem, ale prázdnem příjemným.

Bonusem je pak pocit klidu a zdraví v celém fyzickém i emocionálním těle.
Celkově se cítíme lépe, radostněji. Tělo je pružnější, stejně tak mysl.

 I život sám a jeho prožívání se stává vědomějším, radostnějším.

Jaký styl očekávat?

Nazvala bych ho jemný, je to hatha jóga kombinovaná s prvky ashthanga jógy. Ráda využívám práci s dechem – pranajámu, zaměření se na vnitřní prostor, relaxaci, meditaci, zpívání manter. V relaxační části využívám jógových meditačních technik, ale i textů, které jsou blízké mému srdci. Úžasnou inspirací je mi kniha Jóga srdce, jejímiž autory jsou Andrew Harwey a Karuna Ericson.

Každou lekci jógy se snažím přizpůsobit aktuální skupině cvičících, ptám se jich, jak se jim daří, po těle, v mysli, po duši.

Jako důležité principy, které bych ráda při svých lekcích předala dál, bych uvedla laskavost ke svému tělu, respektující přístup, respekt k jedinečnosti každého jedince.

Jak vypadá lekce?

Délka lekce je 75 minut. Cvičení trvá 55-60 minut, relaxace je přibližně 10-15 minut.

Začínáme pozorováním svého dechu, uvědomováním si dotyku svého těla s podložkou, a to, jak se nás dotýká vzduch na odhalených částech těla. 

Následuje protažení a zahřátí celého těla, pak jednotlivé asány, jejichž pořadí je dáno tak, abychom si mohli užít protažení a posílení celého těla. 

Každá lekce je trochu jiná. Na konci je část věnovaná pranajámě – dechovým technikám, zpěvu manter a relaxaci.

LEKCE SE KONAJÍ, POKUD JSOU PŘIHLÁŠENI MINIMÁLNĚ 3 KLIENTI. DÉKUJEME.

Cena

Jóga ve skupině max. 10 lidí: 200,- Kč


Rezervační systém

Svou první lekci si vyberete v rezervačním systému, kde se zaregistrujete a přihlásíte se na první lekci, která Vám bude vyhovovat.
Své místo si rezervujte na stránkách https://martjamyoga.chytra-rezervace.cz/
Jako dárek máte první lekci zdarma. 🙂


Kde cvičíme

Studio jógy se nachází v Mladé Boleslavi, Na Kozině 9,
podložky na cvičení jsou zde k dispozici.