Jóga, kreativní pohyb a tanec

 

Co je jóga 

a co je kreativní pohyb a tanec v mém podání?

 

Díky jógové praxi nacházíme především sami sebe, vnitřní klid a radost. 

Prostřednictvím práce s dechem a výdrže v jednotlivých asánách (pozicích) a vnímáním obráceným do vnitřního prostoru těla – do „vnitřního vesmíru“, nalezneme střed, přítomný okamžik, kdy se můžeme napojit na sebe sama a vnitřní vedení, být sami sebou, sami se sebou. A prostě jen tak být. Někdy to můžeme nazvat prázdnem, ale prázdnem příjemným.

Bonusem je pak pocit klidu a zdraví v celém fyzickém i emocionálním těle.
Celkově se cítíme lépe, radostněji. Tělo je pružnější, stejně tak mysl.

 I život sám a jeho prožívání se stává vědomějším, radostnějším.

 

Kreativní pohyb a tanec – co si pod tím představit?

Jedná se o svobodně plynoucí pohyb, můžeme  se inspirovat hudbou, pocity, příběhy…. Prozkoumáváme své tělo a duši prostřednictvím projevu těla. 

Necháváme své tělo prostě hýbat se a zažíváme všechny možné pocity…  necháváme se jím vést a snažíme se nezapojovat příliš rozum 🙂

Díky pohybu, dechu a hlasu můžeme zažívat svoji bytostnou existenci tady na Zemi.

Můžeme se tak naučit sami sobě lépe porozumět, znovuobjevit  své dary a prožitky lehkosti a radosti z pohybu.

Od června 2023 jsme ukončili činnost studia jógy. 

Nyní pořádám pobytové jógové akce s cvičením jógy a kreativním pohybem a tancem. 

Aktuální informace najdete na FB. 

Jaký styl jógy očekávat na pobytech?

Nazvala bych ho jemný, je to hatha jóga kombinovaná s prvky ashthanga jógy. Ráda využívám práci s dechem – pranajámu, zaměření se na vnitřní prostor, relaxaci, meditaci, zpívání manter. V relaxační části využívám jógových meditačních technik, ale i textů, které jsou blízké mému srdci. Úžasnou inspirací je mi kniha Jóga srdce, jejímiž autory jsou Andrew Harwey a Karuna Ericson.

Každou lekci jógy se snažím přizpůsobit aktuální skupině cvičících, ptám se jich, jak se jim daří, po těle, v mysli, po duši.

Jako důležité principy, které bych ráda při svých lekcích předala dál, bych uvedla laskavost ke svému tělu, respektující přístup, respekt k jedinečnosti každého jedince.